Witamy na stronie Ośrodka Kultury w Będzinie

Urząd Miasta


02
Kwi
Cz 02 Kwi 201517:00 - Finisaż wystawy "Portrety Papieskie" w Galerii Obrazy Mistrzów

11
Kwi
So 11 Kwi 18:00 - Koncert Raggafaya w Będzinie

Krajobraz serca, duszy i umysłu w malarstwie Beaty Jurkowskiej

Świat magicznego realizmu wypełnionego abstrakcyjnymi i intensywnymi kolorami, charakterystyczny sposób przedstawienia postaci, zwłaszcza kobiety z wydłużonym i wychudzonym ciałem, sięgnięcie do sfery podświadomości i archetypów – takie są obrazy Beaty Jurkowskiej, które można oglądać w Galerii Ośrodka Kultury. Wystawa potrwa do 17 października, wstęp jest bezpłatny.

Zapraszamy na koncert zespołu Cisza Jak Ta

W niedzielę 26 października o godz. 17.00 na scenie Ośrodka Kultury w Będzinie (ul. Małachowskiego 43) wystąpi znany zespół Cisza Jak Ta. Jego muzyka to nowoczesne i bogate aranżacyjne podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Cena biletów: 20 zł/25 zł.

W BKFie dramatyzm, seks, poezja i tajemnica...

Wszystkich, którzy cenią dobre filmy dokumentalne, z prawdziwą rockandrollową energią, zapraszamy do Będzińskiego Klubu Filmowego na „The Doors – historia nieopowiedziana”. W dokumencie wyreżyserowanym przez nagradzanego Toma DiCillo zobaczymy niepublikowane dotąd materiały o tym znakomitym rockowym zespole, poznając ich fascynującą historię opowiedzianą głosem Johnny'ego Deppa.

Malowali zabytki dzielnicy

Co warto zobaczyć w Będzinie-Grodźcu? Ciekawych miejsc jest sporo. Na pierwszym plan wysuwa się rzecz jasna Kościół na Dorotce, ale jest jeszcze Cementownia ( istna perełka przemysłowej architektury Zagłębia ) czy zabytkowy Pałac Ciechanowskich z parkiem w angielskim stylu, gdzie znajdują się kasztanowce kwitnące na różowo i spotkać można również inne ciekawe drzewa -pomniki przyrody, jak 30-metrowy dąb szypułkowy. Podczas imprezy w grodzieckiej filii Ośrodka Kultury, integrującej dzieci tej dzielnicy, jej mali uczestnicy mogli poznać historię wspomnianych wcześniej miejsc. Co prawda, ze względów pogodowych, spacer po dzielnicy miał charakter wirtualny ( organizatorzy wyświetlali na ekranie prezentację z fotografiami grodzieckich zabytków i ciekawostkami na ich temat ) jednakże nie zabrakło licznych zabaw i gier grupowych, konkursów, a na końcu dzieci mogły twórczo wyżyć się przy sztalugach, malując wybrane zabytki Grodźca. Dominującym motywem był kościół na Górze św. Doroty.

"Małe tęsknoty" z ośrodka do biblioteki

Kolejna indywidualna wystawa prac malarskich Mirosławy Dudek nosi tytuł "Małe tęsknoty". Do końca maja będzie prezentowana w galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Wokalne sukcesy solistów

Sześciu wokalistów z sekcji wokalnej Ośrodka Kultury w Będzinie prowadzonej przez Lidię Ściwiarską 30 kwietnia otrzymało nagrody II Festiwalu Piosenki "Szanujmy wspomnienia".