Witamy na stronie Ośrodka Kultury w Będzinie

Urząd Miasta

Warto odwiedzić

przeprowadzki poznań
www.systemylokalizacyjne.pl
02
Kwi
Cz 02 Kwi 201517:00 - Finisaż wystawy "Portrety Papieskie" w Galerii Obrazy Mistrzów

11
Kwi
So 11 Kwi 18:00 - Koncert Raggafaya w Będzinie

Czas pomyśleć o wakacjach !

Jeśli chcesz aby twoje dziecko wzięło udział w zajęciach prowadzonych podczas wakacji w Ośrodku Kultury zgłoś się do nas już teraz. Również dla dorosłych mamy ciekawe propozycje.

Dni Będzina za nami

Znakomita atmosfera, znane i lubiane gwiazdy na scenie oraz liczna i rozbawiona publiczność - tak można podsumować tegoroczne Dni Będzina.

Zwiedzili lotnisko od środka

Poznanie historii oraz funkcjonowania lotniska, szczegółowa kontrola bezpieczeństwa, prezentacja wyspecjalizowanych wozów strażackich, możliwość obejrzenia samolotu w ogromnym hangarze – te i inne atrakcje czekały na dzieci z pracowni plastycznej filii Ośrodka Kultury w Grodźcu, które zwiedzały Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach – Pyrzowicach.

"Hamlet" w będzińskim zamku

Miłośnicy dzieł Williama Szekspira wzięli udział w projekcji filmu "Hamlet" i obejrzeli spektakl „Hamlet na murach zamku w Będzinie” w wykonaniu uczniów będzińskiego liceum. Wyjątkowo zła pogoda sprawiła, że zamiast na dziedzińcu, wszystko odbyło się we wnętrzach zamku.

Dzisiaj II edycja "Być kobietą"

Zabiegi upiększające i wiele niespodzianek czeka na panie, które dzisiaj tj. w piątek 7 czerwca przyjdą do grodzieckiej filii  Ośrodka Kultury. Początek godz. 16.30.

Na międzynarodowej wystawie

Prace Jagody Kopeć (7 lat) i Kacpra Kacperczyka (5 lat) uczestników zajęć prowadzonych w Ośrodku Kultury zostały zakwalifikowane do wystawy XXV Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy”.

Nowa strona Ośrodka Kultury w Będzinie

Oddajemy do Państwa dyspozycji nową stronę internetową Ośrodka Kultury. Celem, który przyświecał nam w pracach nad zmianami, było umożliwienie Państwu jeszcze szybszego i łatwiejszego dostępu do informacji o ośrodku, zajęciach i wydarzeniach kulturalnych.

Pejzaże z "Obrazami Mistrzów"

Przypadająca 2 czerwca setna rocznica urodzin prof. Jana Świderskiego, artysty i zarazem Honorowego Obywatela Będzina była okazją do otwarcia w będzińskim Ośrodku Kultury wystawy z cyklu "Obrazy Mistrzów" tym razem poświęconej jego pamięci. Jak co roku o tej porze odbył się również finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pejzaże osobliwe" imienia Profesora i otwarcie wystawy pokonkursowej.

Nagrodzone za podróże

Dwie uczestniczki zajęć plastycznych Ośrodka Kultury w Będzinie zostały nagrodzone przez jury Powiatowego Konkursu Plastycznego "Podróże małe i duże".  

Wszystko dla kobiet

Zabiegi dzięki którym kobiety mogą czuć się piękniejsze, zaoferowane zostały w ramach przedsięwzięcia pt.” Być kobietą” w grodzieckiej filii  Ośrodka Kultury.