Witamy na stronie Ośrodka Kultury w Będzinie

Urząd Miasta

Najbliższe wydarzenia


02
Kwi
Cz 02 Kwi 201517:00 - Finisaż wystawy "Portrety Papieskie" w Galerii Obrazy Mistrzów

11
Kwi
So 11 Kwi 18:00 - Koncert Raggafaya w Będzinie

"ZaBOOKowani w sztuce" z Będzina

W środę 4 czerwca autorki projektu "ZaBOOKowani w sztuce" Barbara Wójcik-Wiktorowicz i Katarzyna Pokuta z Teatru Sztuk w Jaworznie we współpracy z naszym Ośrodkiem Kultury zorganizowały warsztaty artystyczne dla młodzieży.

Wystawa najładniejszych międzynarodowych pejzaży

2 czerwca, zgodnie z uchwałą nr XXII/228/2004 Rady Miejskiej w Będzinie z 26 kwietnia 2004 r., został ustanowiony Dniem Pamięci Profesora Jana Świderskiego. Z tej okazji odbył się w naszym Ośrodku Kultury uroczysty wernisaż oraz podsumowanie wyników X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Pejzaże osobliwe" im. prof. J.Świderskiego. Wystawa pokonkursowa będzie udostępniona dla zwiedzających w Galerii "Strych" do 14 sierpnia w godzinach otwarcia ośrodka. Wstęp wolny.

Protokół Konkursu Plastycznego "Pejzaże osobliwe"

Protokół z obrad jury X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pejzaże osobliwe”

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Zagłębie – kraina bajek, podań i legend”.

28 maja 2014 r. w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Zagłębie – kraina bajek, podań i legend”.

Finał spotkań z Melpomeną...

Jutro 30 maja o godz. 12.00 w sali teatralnej naszego Ośrodka Kultury odbędzie się finał Szkolnych Spotkań z Melpomeną. Poznamy zwycięzców tegorocznego przeglądu teatralnego. 

"Czerwie" z muzyką na żywo do filmu

W sobotę 31 maja o godz. 17.00 w amfiteatrze na wzgórzu zamkowym wystąpi zespół Czerwie, niezależna małopolska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Tym razem usłyszymy na żywo ich muzykę do komediodramatu Chaplina pt. "Brzdąc". Wstęp wolny.

Spotkanie z "Agentem 07"

W środę 28 maja o godz. 17.00 w grodzieckiej filii Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie autorskie ze znanym "Agentem 07" - Bronisławem Cieślakiem. Wstęp wolny.

Melpomena

Protokół z obrad jury VII Szkolnych Spotkań z Melpomeną
pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina

Dzień Dziecka w Grodźcu

Wszystkie dzieci zapraszamy do spędzenia ich kolorowego, radosnego święta w filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.

Bez patosu za to z mocną intrygą, czyli „Obława” w BKFie

Niepokojący, głęboko poruszający, znakomicie zrealizowany, okrutnie prawdziwy – tak w krótkich słowach można opisać film "Obława" Marcina Kryształowicza.