Witamy na stronie Ośrodka Kultury w Będzinie

Urząd Miasta

Najbliższe wydarzenia


02
Kwi
Cz 02 Kwi 201517:00 - Finisaż wystawy "Portrety Papieskie" w Galerii Obrazy Mistrzów

11
Kwi
So 11 Kwi 18:00 - Koncert Raggafaya w Będzinie

Aktualności

Podróż w magiczny świat sztuki

W galerii Ośrodka Kultury prezentujemy dorobek współczesnych artystów surrealizmu i magicznego realizmu, w ramach wystawy „Magic Dream”. Prace można oglądać do 30 kwietnia, wstęp bezpłatny

VIII happening żonkilowy za nami

W piątek 10 kwietnia przed Ośrodkiem Kultury w Będzinie odbył się VIII happening żonkilowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Hospicjum to też Życie". Każdy kto wsparł datkiem do puszki akcję, otrzymał żonkila w myśl hasła: „Dla Ciebie żonkil - dla chorego nadzieja”. Zbiórki publiczne odbędą się również 11 i 12 kwietnia przed kościołami i na ulicach Będzina. 

Wielkanocne nagrody

Nawiązanie do świątecznej tradycji, wrażliwość młodych twórców, oryginalne widzenie tematu – to główne kryteria oceny prac w konkursie plastycznym „Wielkanocne tradycje”, zorganizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu

Dla Ciebie żonkil dla chorego nadzieja

W piątek 10 kwietnia o godz. 12.30 przed naszym Ośrodkiem Kultury odbędzie się tradycyjny już Happening żonkilowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Hospicjum to też Życie". Każdy kto wesprze datkiem do puszki akcję, otrzyma żonkila w myśl hasła: „Dla Ciebie żonkil dla chorego nadzieja”. Zbiórki publiczne odbędą się również 11 i 12 kwietnia przy kościołach i na ulicach Będzina. 

Przedświąteczne zajęcia przedszkolaków

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, w Ośrodku Kultury gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 z Będzina, które wykonywały kolorowe ozdoby.

Nagrody w dziedzinie twórczości

Znany artysta plastyk Romuald Korus oraz Teatr Preventorium, otrzymali nagrody Miasta Będzina w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

"Papieskie portrety" w Galerii mistrzów

Od 23 marca do 7 kwietnia w Galerii Ośrodka Kultury w Będzinie można będzie podziwiać kolejną wystawę z cyklu "Obrazy mistrzów". Tym razem zaprezentowane zostaną "Papieskie Portrety" autorstwa Zbigniewa Krasonia. Wstęp wolny.

Regulamin VIII Szkolnych Spotkań z Melpomeną

Do pobrania regulamin oraz karta zgłoszenia

Najlepsza Terrrrapia na wiosnę - Raggafaya!

Zespół Raggafaya na swoje koncerty przyciąga fanów energetycznej muzyki reggae, hip-hopu, funka i rocka, a także wszystkich, którzy lubią radosne dźwięki, przy których nie sposób usiedzieć w miejscu. Ich ostatnia płyta „Terrrrapia” ukazała się w 2014 roku i jest idealną terapią na ponury nastrój dzięki żywiołowym rytmom oraz pozytywnym tekstom. 11 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert zespołu Raggafaya do Ośrodka Kultury. Jako support zagra Blu'SKA i Tylko Po Chodniku. Bilety 20/25 zł

Do 20 marca wystawa - "Kobiety w sztuce"

"Kobiety w sztuce" to temat wystawy z cyklu "Obrazy mistrzów", która prezentowana jest w będzińskiej Galerii Ośrodka Kultury. Można ją zwiedzać do 20 marca. Wstęp wolny.